Karantinas mokinio gyvenime
Visų mūsų gyvenimus pakeitė pasaulyje išplitęs virusas ir kartu su juo atėjęs karantinas. Mums labai sunku susitaikyti, kad nebegalime daryti paprastų dalykų: susitikti su draugais, išeiti į miestą ar pasimatyti su seneliais bei kitais giminaičiais. „Karantino metu suvoki draugų svarbą ir gyvo bendravimo prasmę, jog be jo gyvenime nė krust,“ – taip dabartinę situaciją apibūdino mano gera draugė Martyna. Mes, žmonės, labai nemėgstame, kai mums ką nors draudžia, tad dauguma nėra patenkinti dabartinėmis sąlygomis.

Kadangi esu moksleivis, teko išmokti mokytis nuotoliniu būdu, o tai tikrai nėra lengva – juk namie yra tiek veiklų, kurias dauguma mokinių mieliau darytų, nei klausytų, ką mokytojai pasakoja apie Lietuvos istoriją, funkcijas ir nelygybes ar Antikos svarbą literatūrai. Namai – vieta, į kurią grįždavome po sunkios dienos pailsėti, atgauti jėgas ir pasiruošti kitai dienai. Dabar to nebeliko. Šiandieniniame pasaulyje mūsų namai – tai viskas: ir darbo vieta, ir vieta, kurioje turėtume atgauti jėgas bei pasiruošti ateinančiai dienai. Kartu su broliu pamokų klausome tame pačiame kambaryje, tad jos būna bent truputį įdomesnės, nes visada galima pasikalbėti, kelias sekundes pailsėti nuo mokslų. Man vienas svarbiausių dalykų šiuo metu – mokėti pailsėti, nes kai darbo ir poilsio vieta ta pati, sunku rasti laiko atgauti jėgas.

Rokas Kavaliauskas / Mindaugo Kavaliausko nuotrauka

Nors nuolat būnant namie atsiranda sunkumų, tačiau tai gali suteikti daugiau laiko sau. Juk pamokos ar darbai pasiekiami nuotoliniu būdu, tad nereikia niekur keliauti, o šitaip yra sutaupoma laiko. Atrasti veiklų, kurios teiktų laimės tokiais tamsiais laikais, labai svarbu. Tai gali būti bet kas: naujas hobis, filmų žiūrėjimas ar žaidimai su draugais, o gal naujų įgūdžių mokymasis. Aš pavasario karantino metu pradėjau sportuoti ir tai atnešė labai daug džiaugsmo į mano tuometinį gyvenimą, nes buvo labai smagu matyti rezultatus. Pasibaigus karantinui tęsiau šią savo veiklą – įkalbėjau draugą ir kartu pradėjome eiti į sporto salę. Mano brolis šiek tiek kitaip išnaudojo savąjį laisvą laiką, kadangi jis puikiai groja elektrine bei bosine gitara, tad visą atrastą laiką investavo į muziką – groja ir net bando sukurti savo kūrinių. Nors nė vieno iki galo nebaigė, tačiau juose begalės potencialo, ir aš nekantrauju, kada jie bus baigti. Veiklos, kurios ramina ir padeda atsiriboti nuo sunkios realybės, yra labai svarbios, todėl rekomenduoju visiems susirasti tą, kuri jums padės pasijusti laimingiems.

Kad ir kaip būtų sunku, tačiau karantinas į mano gyvenimą atnešė ir naujų gerų patirčių – išmokau išsipasakoti. Kai mums būna sunku, dažnai užsidarome savyje ir su niekuo nenorime kalbėti. Pavasario karantino metu labai daug laiko leisdavau su broliu, kartu vakarais eidavome pasivaikščioti ir tų ilgų vakarinių pasivaikščiojimų metu išsipasakodavome viską: kas mums sunku, kas mus pradžiugino tądien ar kokios mintys mus buvo užvaldžiusios. Šių pokalbių dėka man pavyko atsikratyti nerimo ir blogų minčių, kurios visad mane supo iki tol. Manau, kad svarbu šiuo atradimu pasidalinti, nes tikrai yra žmonių, kurie nenori pasakoti savo problemų kitiems, nes mano, jog atrodys silpni arba tiesiog nenori gaišinti kitų, tad, mano manymu, reikėtų kartais tokių žmonių paklausti, kaip jie jaučiasi, kaip jiems sekasi tą dieną.

Karantinas ir pandemija – labai sunkus laikotarpis visiems. Vieniems iki šiol sunku susitaikyti, kad negalima susitikti su draugais ar išeiti į miestą, o kitiems sunku dėl pandemijos metu prarastų artimųjų ir savęs graužaties, kad jiems skyrė per mažai laiko. Taip, dabar labai daug sunkumų, tačiau, manau, mums reikia stengtis ieškoti pozityvių dalykų, kurie padėtų išgyventi šį sunkų laikotarpį. Karantinas ir jį sukėlusi pandemija nesitęs visą mūsų gyvenimą, tad reikia pakentėti ir išlaukti pabaigos. O jos sulaukę vėl galėsime džiaugtis susitikimais su draugais, išėjimu į miestą ir buvimu be kaukių.

Straipsnis skelbtas žurnale „Ateitis“ (2021-ųjų 1-ajame numeryje)

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.