Dr. Jūratė Micevičiūtė. Pažinti šv. Ignacą Lojolą per piligrimystę

2022 m. minėjome 500-ąsias šv. Ignaco Lojolos, jėzuitų ordino įkūrėjo, kelio metines – šiuo keliu 1522 m. nukeliavo Ignacas, o šiandien šis piligrimystės objektas sulaukia vis daugiau piligrimų. Prieš pusmetį išleista dr. Jūratės Micevičiūtės knygų serijos „Šventoji Ispanija“ knyga „5 šv. Ignaco kelio etapai: žmogaus tapsmas“ padeda pažinti gerai žinomą šventąjį kaip piligrimą, susipažinti su ryškia ir nuotykių pilna jo gyvenimo istorija. Kartu išleistas ir Keliautojo gidas, kuriame galima rasti visus šv. Ignaco kelio etapus, pasiskaityti apie lankytinas vietas ir susiplanuoti piligrimystę.

Kaip pradėjote domėtis šv. Ignacu Lojola, kaip atsirado idėja parašyti šią knygą, kokia jos priešistorė?

Vienu metu mano gyvenime, prieš maždaug penkiolika metų, buvo toks momentas, kai viskas labai keitėsi, buvau sutrikusi. Sau pasakiau, kad dabar bus mano šabo metai – metus nieko nedarysiu ir pagalvosiu, ką toliau gyvenime veikti. Pamaniau, kad tiesiog sėdėti ir galvoti neužtenka, reikia už kažko užsikabinti. Būna, tokiais atvejais žmonės išeina į piligrimystę, į šv. Jokūbo kelią ir panašiai, o aš tuo metu niekur eiti iš namų negalėjau. Apie šv. Ignacą tikriausiai daug kas esame girdėję, žinome, kad jis didis šventasis, labai svarbus asmuo Bažnyčioje. Aš irgi buvau girdėjusi, kad yra toks šv. Ignacas Lojola, ir kad jis parašė labai geras „Dvasines pratybas“. Sėdėjau namuose, pasiėmiau tą jo knygą (tiesa, šitaip daryti nereikėtų, nes žmogų turėtų vesti mokytojas, dvasinis vadovas) ir buvo baisingai nuobodu skaityti. Atsimenu, pabandžiau pati viena tas dvasines pratybas praeiti, gal dvi savaites teištvėriau, tada knygą numečiau ir apie jas pamiršau. Tačiau ispaniškai perskaičiau kitus šv. Ignaco raštus, laiškus, kurie man pasirodė labai įdomūs, pavyzdžiui, jo autobiografija yra kaip nuotykių romanas. Tie šabo metai buvo lydimi šv. Ignaco. Paskui užsiėmiau kitais dalykais. Bet, pasirodo, vis dėlto kažkas iš to skaitymo liko, nes šv. Ignacas vėliau kažkokiu būdu suveikė: jaučiau didelį padrąsinimą, postūmį ieškoti savo kelio. Man atrodo, jį suradau  ir iki šiol tuo keliu einu.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.