Juozapatas – pirmasis unitų šventasis

Ar kada nors teko girdėti, kad ir unitai turi šventųjų? Šiais metais turime ypatingą progą prisiliesti prie Šv. Juozapato – vyskupo ir kankinio, troškusio vienytis su Katalikų Bažnyčia. Jis turėjo nesuvaidintą atsidavimą Romos Apaštalų Sostui, nors pats gimė stačiatikių šeimoje. Nuo 1949 m. jo palaikai ilsisi Šv. Bazilijaus Didžiojo altoriuje, Šv. Petro bazilikoje, Vatikane. Tai galima būtų pavadinti ištikimybe net po mirties. Tai vienintelis šventasis, kuris buvo palaidotas bazilikoje ir neturėjo vyskupo statuso. Šv. Juozapatas buvo žmogus, palikęs didelį pėdsaką ATR istorijoje. Jis tapo pirmuoju graikų katalikų šventuoju ir pirmuoju ukrainiečiu, kurį kanonizavo popiežius. 2023-aisiais metais minime 400-ąsias Šv. Juozapato Kuncevičiaus kankinystės metines. 

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.