Kun. Vytautas Saladis: Dvasinis palydėjimas nėra privalomas kaip ir šildymas ar elektra

Dvasinio gyvenimo unikalumas pasižymi kiekviename žmoguje. Todėl Bažnyčia žmogui siūlo dvasinio palydėjimo galimybę, apie kurią pasikalbėjome su Opus Dei prelatūros kunigu Vytautu Saladžiu, kuris ką tik baigė Kanonų teisės studijas Romoje, o prieš porą metų ten priėmė ir kunigystės šventimus. Kunigas Vytautas, kalbėdamas apie dvasinį palydėjimą, dalijasi, kad baigtos studijos suteikia kompetencijas atskirti, kur palydint žmones yra jo reikalas, o kur jau Šventosios Dvasios.

Kunige Vytautai, Bažnyčia suteikia žmogui galimybę būti dvasiškai palydimam, todėl pirmiausia norėčiau paklausti – kas yra tas dvasinis palydėjimas?

Sakyčiau, kad visa Bažnyčia yra kaip vienas didelis dvasinis palydėjimas – būdami Bažnyčioje dalyvaujame įvairiose bendruomenės veiklose, maldos grupelėse, turime draugų, su kuriais mus sieja bendri pomėgiai. Kartu einame tikėjimo keliu link Dievo, turime bendrą tikslą. Tai ir tikėjimas nėra tai, kad mes patys jį susigalvojome. Jis mums buvo duotas ir perduotas. Visgi, dvasinis palydėjimas dažniau yra suvokiamas kaip pokalbis tikėjimo klausimais su žmogumi, kuris tame turi patirties.

Kokiu tikslu toks pokalbis gali vykti?

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.