Deimantais žėri Kolymoje

A. Dirsytė – ne tik maldų autorė

Adelė Dirsytė (1909-1955) – ateitininkė, pedagogė, tremtinė, labiausiai žinoma Sibiro maldaknygės, parašytos ant beržo tošies, įvairių cemento skiautelių,Marija, gelbėk mus autorė. Knygelė išversta į 14 kalbų ir išleista daugiatūkstantiniais tiražais, maldos tekstas iškaltas ir lietuvių koplyčios sienoje Šv. Petro ir Pauliaus bazilikos Vatikane. Maldaknygė tarp tikinčiųjų neabejotinai tapusi rezistencijos ir kovos prieš totalitaristinius režimus pasaulyje simboliu. Ne ką mažiau reikšmingi autorės laiškai, atskleidžiantys dvasinės estetikos, teopoetikos (teologinių įvaizdžių ir meninės kalbos derinimas literatūroje, teopoezija) aspektus, leidžiantys tremtį traktuoti kaip terpę rastis transcendencijai, dvasios ūgties, eschatologinės (mokymas apie galutinį pasaulio ir žmogaus likimą) patirties interpretavimo vieta. Laiškai ir maldos – autentiška Dirsytės dvasinio gilėjimo metrika, atidengianti žmogaus, atviro ieškojimams, nuolat kuriamo ir perkeičiamo didžiausia – gyvybės kaina, pavyzdys. Tremtyje A. Dirsytė patiria žiaurius kankinimus ir miršta. Bažnyčios martirologe (kankinių sąraše) įrašyta kaip kankinė, 2000 m. pradėta beatifikacijos byla.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.