Ateitininkai Airijoje
Nors daug pavienių ateitininkų iš Lietuvos pastaraisiais dešimtmečiais iškeliavo gyventi į svečias šalis, bet retai girdisi, kad jie ten susiburtų draugėn. Tad žinia, kad per Vasario 16-osios šventę Lietuvos ambasadoje Dubline susitikę ateitininkai sendraugiai davė įžodį, buvo maloni ne tik ten susirinkusiems, bet ir Lietuvoje bei Amerikoje gyvenantiems sendraugiams.
Apie ateitininkus Airijoje kalbamės su Rita Kundrotaite-Šilas.
Rita, kam kilo mintis susiburti Airijoje gyvenantiems ateitininkams?

Mintis kilo iš pokalbių. Su vyru prieš kelerius metus tarpusavyje esame kalbėję, jog būtų gerai, kad ir Airijoje veiktų ateitininkai. Kaip vėliau sužinojome, apie ateitininkų susibūrimą draugėn savo šeimose, savam rate galvojo dauguma mūsų. Poreikis augo iš vidaus, tad reikėjo to lemtingo postūmio, kuris įvyko 2021 m. liepos 6 d. giedant Lietuvos himną. Renata Lyverytė-Johnston (ateitininkė iš Panevėžio) ir Darius Vosylius (ateitininkas iš Kauno), dabar gyvenantys Airijoje, apie ateitininkus pasikalbėjo su Lietuvos ambasadoriumi Airijoje Marijumi Gudynu. Jis nieko nelaukęs sukvietė visus susitikti ambasadoje ir pasikalbėti apie mūsų lūkesčius bei galimybes veikti čia, šioje šalyje. Kaip matote, pamažu iš pokalbių išsirutuliojo ir darbai. Po pusmečio, 2022 m. vasario 20 d. buvo įsteigta Airijos krašto ateitininkų vietovė.

Rita Kundrotaitė-Šilas su šeima // Dauros Besikirskienės nuotrauka
Kiek ateitininkų dabar yra „Airijos kuopoje“? Kokie žmonės čia susirinko – ką veikiantys? Kaip minėjai, bent dalis jų ir anksčiau priklausė ateitininkų organizacijai.

Vasario 20 d. ateitininkų įžodį davė 8 ateitininkai sendraugiai (Rasa ir Vidas Visockai, Marius ir Vilma Čėsnos, Darius Vosylius, Egidijus Vaitkus, Renata Lyverytė-Johnston ir aš, Rita Kundrotaitė-Šilas). Visi turime ryšių su ateitininkais, vieni nuo moksleiviško amžiaus, kiti nuo studentų laikų. Dauguma buvome ateitininkais Lietuvoje, davę moksleivio ar studento įžodį, dalyvavome ateitininkų moksleivių, studentų arba globėjų veiklose.

Daugelio išvykusių iš Lietuvos gyvenimas Airijoje vyksta įprasta vaga: šeima, darbas, papildomos veiklos bendruomenėje, bažnyčioje ir pan. Tad reikėjo padrąsinimo ir palaikymo, kad pradėtume rinktis ir burtis. Vietovėje vieni kitus pažįstame iš anksčiau, tad nesunku buvo „susiklijuoti“. Juokaujame, kad ateitininkų krikštatėvis Airijoje yra Lietuvos ambasadorius Airijoje Marijus Gudynas. Jo dėka mes taip operatyviai ir įsikūrėme. Esame jam labai dėkingi už tai, kad nuo pat pradžių mus skatino, kvietėsi į ambasadą, suteikė patalpas, dalinosi kontaktais, visaip palaikė ir drąsino.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.