Buvusio „Ateities“ redaktoriaus V. Raškausko žodis perduodant pareigas

Mieli skaitytojai,

Kaip į trumpą atsisveikinimo laišką sudėti viską, kas sukaupta širdy per beveik ketverius redaktoriavimo ir pažinties su jumis metus? O gal ir nereikia išsiplėsti? Juk viskas, ką su nuostabia komanda pavyko nuveikti, ir ką norėjome pasakyti, jau įamžinta 37-iuose mano redaguotuose „Ateities“ numeriuose, išleistuose daugiau nei 41 tūkstančio tiražu, o kiek publikuota tekstų – jau nebesiryžtu skaičiuoti.

Labiausiai džiaugiuosi galėjęs atrasti talentingus jaunus kūrėjus ir kartu su jais augti kaskart galvojant, kaip pradžiuginti jus. Mano puikiųjų bendradarbių yra dešimtys, ir prireiktų kur kas daugiau vietos visus išvardinti, tačiau bent keleto niekaip negaliu nepaminėti. Ačiū Godai Kotrynai Jokubauskienei ir Karolinai Sadauskaitei-Varnelei, kurios dirbo kartu su manimi nuo pirmojo iki paskutiniojo numerio. Ačiū maketuotojai Jūratei Juozėnienei, ištikimajai žurnalo bendradarbei Ramunei Kubiliūtei ir ilgametei redaktorei Redai Sopranaitei, kurios dėka man teko garbė stoti prie žurnalo leidybos vairo. Ačiū rėmėjai Rožei Šomkaitei, kurios rūpesčiu galėjau dirbti pastaruosius dvejus metus. Ačiū visiems, su kuriais susipažinome ir kartu dirbome, kurie atrado laiko pokalbiams, dalinosi savo idėjomis ir kūrybiškumu.

Labiau už viską ačiū žmonai Rūtai ir sūnui Jurgiui, kurie palaikė džiaugsme ir varge, savo buvimu ir gražiu žodžiu sustiprindami įveikti visas kliūtis. Ačiū ir, ko gero, ištikimiausiai mano redaguoto žurnalo skaitytojai – mamai Marijai, kurios darbe – bibliotekoje – vaikystėje praleista tiek džiugių valandų, ir kurios dėka šiandien taip myliu lietuvišką žodį bei spaudą.

Visus šiuos metus stengiausi, kad šis žurnalas būtų gyvas, jaunatviškas, intelektualus ir šviesus – kad jame spindėtų žmonės ir gyvenimai, kaip juos matėme mes – jaunieji kūrėjai. Tad redaktoriaus pareigas palieku ramus, žinodamas, jog kaskart žurnalui atiduodavau visą širdį ir kūrybiškumą. Dabar metas šiek tiek stabtelti ir tai, kas atiduota, išdalinta, vėl pripildyti naujomis idėjomis, džiugesiu ir nauja energija.

Ačiū, kad visą šį laiką buvote kartu. Buvo gera ir prasminga.

Kuo geriausios kloties

Redaktorius Vytautas Raškauskas

V. Raškauskas / Evgenios Levin nuotrauka
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.