In Memoriam Apolonijai Nistelienei

(1925 m. rugpjūčio 6 d., Kaunas 2023 m. rugsėjo 14 d., Kaunas)

Atėjau čionai atkentėt kančios už laimę būti žmogumi.

Pagimdė motina gyvenimui ir mirčiai su amžinybės ilgesiu…

Yra žmonių, kurie su savimi į kapus nusineša visą epochą. Yra žmonių, kurie patys yra tarsi epocha. Būtent tokia buvo ponia Apolonija Nistelienė. Žingeidi pasauliui, kaip apibūdino viena žurnalistė. Architektė, ateitininkė, visuomenės veikėja. Ne kiekvienas išgyvena 98 metus turėdamas šviesų protą ir puikią atmintį. Ponia Apolonija buvo viena iš paskutinių gyvų praėjusios epochos Lietuvos katalikų veikėjų. Pergyveno beveik visus savo bendraamžius pažįstamus, todėl senatvėje apgailestavo, jog neliko jos kartos bendraminčių. Pas ponią Apoloniją lankėsi ir nemažai Lietuvos katalikiško jaunimo, kurie turėjo progos daug išgirsti ir pasimokyti.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.