Agnė Nazarenko apie savęs ir Dievo paieškas Australijoje: „Svarbu nenustoti stebėtis gyvenimu“

Agnė ilgą laiką dirbo Kauno arkivyskupijos jaunimo centre, tad pažįstu ją kaip dabar jau buvusią šio centro vadovę. Nors dėl bendrų veiklų susipažinome seniai, vos sužinojusi, jog ji su vyru išvyko į Australiją, labai norėjau ją pakalbinti. Klausiau savęs, kas turi nutikti, kad žmogus išdrįstų leistis į tokią kelionę? Svarsčiau apie galbūt užklupusius sunkumus, o dar labiau – apie tokiose aplinkybėse veikiantį Dievą.

Beveik prieš metus kartu su vyru išvažiavote į Australiją. Kas paskatino taip radikaliai keisti gyvenimą?

Manyje visą laiką buvo įsitaisiusi svajonė pagyventi užsienyje. Tik ją visuomet nugalėdavo ryškesnis Viešpaties kvietimas. Tarnavau bendruomenėje „Gyvieji akmenys“ ir kai draugai rinkosi Erasmus studijas, aš nenorėjau praleisti nei menkiausios tarnystės gimtinėje. Atsinaujinimo dienos, bendruomenės rekolekcijos, vasaros stovyklos ir kt. vis nugalėdavo troškimą išbandyti gyvenimą svečioje šalyje. Bet pažintis su manuoju vyru akivaizdžiai pabudino svajonę. Linas norėjo aplankyti Australiją – šalį, apie kurią nuo vaikystės svajojo žiūrėdamas mėgstamas dokumentikos laidas.

Galbūt yra dar kokios priežastys, tikslai, kurių išvažiuodama siekei? Kas lėmė sprendimą išvažiuoti būtent dabar?

Santuokos sakramentas! Tai ir apie daugiau laiko vienas kitam, ir apie šeimos nuotykius. O Lietuvoje tam trukdė mano polinkis į darboholizmą. Dirbau Bažnyčioje, tarnavau neskaičiuodama valandų, nemokėjau nubrėžti ribų, todėl jaučiau, kad reikia pertraukos. Norėjau išmokti darbui skirti jo vietą, pažinti save kitokioje aplinkoje, kad galėčiau grįžti su daugiau jėgų ir idėjų. Dažnai kartodavau, kad nenoriu išeiti iš darbo Bažnyčioje trenkdama durimis, todėl džiaugiuosi, kad priėmiau sprendimą laiku ir stabtelėjau iki užklumpant perdegimui.

Ar ilgai laukėte Australijos vizos, su kokiais sunkumais susidūrėte dar besiruošdami?

Artėjant naujam sezonui, jaučiau, kad turiu priimti sprendimą dėl darbo, tačiau vizos vis dar negavome. Bijojau išeiti į niekur. Dvasinis palydėjimas, malda ir pokalbiai su Linu visgi padėjo priimti sprendimą, kad laikas pertraukai. O juk negavę Australijos vizos, galime išvykti gyventi bet kur kitur – toks buvo Lino padrąsinimas. Pranešus, kad išeinu iš darbo, vizą gavome po dviejų dienų. Manau, kad Viešpats norėjo laisvo mano širdies apsisprendimo. Tad išėjau iš darbo ne dėl kelionės į Australiją, bet dėl to, kad šiuo metu buvo pravartu stabtelti, skirti daugiau laiko šeimai.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.