Danguolė Gervytė: svarbus dėmesys kiekvieno vaiko asmeninei pažangai
Danguolė Gervytė – Marijos Dangun Ėmimo seserų (asumcionisčių) kongregacijos narė, daktarė edukologė, ilgametė Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja, šiemet išleistos vaikams skirtos knygelės „Kronika. Slaptos knygos istorija“ autorė. Šiuo metu s. Danguolė trejiems metams išvykusi į Jungtinę Karalystę ir ten atlieka kongregacijos provincijolės tarnystę, yra atsakinga už keturias Europos šalis – Lietuvą, Belgiją, Italiją ir Jungtinę Karalystę. Kaip pati teigia, jos misija šiuo metu yra patarnauti seserims, kad jos vėliau galėtų patarnauti kitiems. Su s. Danguole kalbamės jos disertacijos tema – apie asumcionistinį ugdymą mokyklose.
Danguolė Gervytė / Kosto Karašausko nuotrauka

Esate parengusi disertaciją „Asumcionistinis ugdymas mokykloje: tęstinumas ir kaita“. Kodėl rašėte šia tema, kaip ją pasirinkote?

Pasirinkau labai natūraliai, nes pati esu Marijos Dangun Ėmimo seserų kongregacijos vienuolė, taip pat tuo metu, kai rašiau, dar dirbau Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijoje, kuri ugdyme taiko šią paradigmą. Taigi, mano motyvacija moksliniu požiūriu tyrinėti šią temą buvo labai natūrali, kartu ir asmeninė, man tikrai buvo įdomu įsigilinti – tiek atlikti empirinį tyrimą su atvejo studija, tiek tyrinėti istoriją.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.