Kelionė į T. Mertono vienuolyną bei centrą JAV: džiaugsmingą pilnatvę prisimenant

Pastaruoju metu vis dažniau prisimenu bičiulių, net, sakyčiau, draugų bendruomenę, lydėjusią ir tebelydinčią jau gerus dešimt metų. Trapistų vienuolis Thomas Mertonas OCSO (1915–1968) tikrai vienas jų. Knygą apie kontempliatyviąją maldą, pamenu, į rankas paėmiau gal 2010-aisiais, kitos (ir pats „Septynaukštis kalnas“) lentynoje atsirado kiek vėliau. Po pirmųjų nesėkmių suprasti, net išgirdus ką nors panašaus į „Mertonas populiarus, mados dalykas tos jo knygos“ ar „jis – ne teologas“ ir „geriau skaityk ką nors rimtesnio“ etc., skaičiau toliau. Jungiausi į tikinčio jaunimo bendruomenių veiklas, o T. Mertono kūrybinis palikimas ilgainiui tapo studijų objektu, savitai kreipusiu ir jas, ir interesų lauką, laisvalaikį. Ar imtumėmės ko nors ir vargtume žinodami, jog iš to nieko neišeis? O jei kas ragintų tiesiog kantriai tęsti tai, ką metai iš metų jau ir taip darai? Kiek tokios iš pažiūros bevaisės pastangos galėtų trukti? Tada ir džiaugsmas, kai įprastą nieko pamažu keičia pilnatvė, jau kitoks.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.