Ateitis Nr. 1, Vasaris

Ateitininkų metų šūkis ,,Ateikite kurti“ nuostabiai dera su šiųmetės Vilniaus knygų mugės tema – ,,Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Nes apsispręsdamas kurti, žmogus apsisprendžia būti atviras – visų pirma pats sau, saviems įkvėpimams, bet taip pat ir pasauliui.

Kūryba yra atvirumas. Nors kartais ir gali atrodyti, kad buvimas žmogumi neišvengiamai reiškia daugybės kūrybinių įkvėpimų užslopinimą – augdami mes pamažu apsistatome sienomis, kurios atitolina nuo įgimto kūrybiškumo, ir kurias užaugus vėl iš naujo po plytą reikia išrankioti sunkaus darbo su savimi kelyje. Paėmus mažą kaltelį, nelyg kaliniui, reikia kaip nors prasigraužti pro storą kalėjimo sieną, reikia metų metus griauti kaltės, išankstinių nuostatų, blogų nusiteikimų, nepagrįstų baimių sienas – kad vėl galėtume būti laisvi, kaip vaikystėje, ir tą anksčiau turėtą kūrybišką gaivalą papildę sukaupta patirtimi, įveiktais barjerais, sugrįžtume kurti laisvi.

Todėl šiemet, prisidėdami prie Ateitininkų federacijos kvietimo, ir mes kviečiame jus kurti, ir būti atviriems, laisviems. Būkime iki skausmo atviri, ir dėkingi už kiekvieną dieną, kaip pačią didžiausią dovaną šioje žemėje. Kasdieniai rūpesčiai tegul nublanksta prieš sąmoningą suvokimą, kad šiandien, dar vieną dieną, mums dovanotas gyvenimas ir proga kurti.

Mes šiandien mąstome apie jus – kaip kurti jums, kad kaskart norėtumėte grįžti prie žurnalo puslapių ir kad šioje greito internetinio skaitymo eroje jums būtų gera ilgėliau, viską aplink pamiršus, panirti į mūsų rengiamų tekstų lobynus. O jūsų šiandien prašome užsiprenumeruoti ,,Ateitį“ – tam reikalingą informaciją rasite ant galinio žurnalo viršelio.

Galiausiai, pradedant šiuos nuostabius kūrybiškus metus, sakau ačiū savo pirmtakei, ilgametei žurnalo redaktorei Redai Sopranaitei, kuri toliau aktyviai dalyvauja žurnalo kūrybos darbuose. Taip pat už paramą nuoširdžiai dėkoju Rožei Šomkaitei – pirmiausiai jos dėka šiemet susitikinėsime su jumis žurnalo puslapiuose. Viliuosi, jog kiekvienas mūsų pasimatymas bus vis labiau turiningas ir džiaugsmingas.

Gražių ir kūrybiškų mums visiems metų su „Ateitimi“.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.