Ateitis nr. 6, Rugpjūtis
Kartu leiskimės į kasdienybės lobių paieškas šeštajame šių metų žurnale, kurį parengėme kaip atlasą pamatyti, koks gražus ir įvairus mus supantis pasaulis. Žurnalas šįkart apie akimirkos grožio paieškas ir sąmoningumą būti čia ir dabar.

„Ateities“ įsigijimo vietos: https://ateitieszurnalas.lt/zur…/ateities-platinimo-vietos/

Amerikoje gyvenantys Milda ir Mantas Dmukauskai sako, kad didžiausias jų noras – sukurti gerą ryšį su vaikais. Guodos Kliučinskaitės interviu pora dalijasi mintimis apie gyvenimą už Atlanto, pasakoja apie svajones šeimai ir profesiniam keliui.

Dmukauskų šeima / Lauros Watilo Blake nuotraukos

Naujausiame žurnale „Ateitis“ Aušra Čebatoriūtė kalbina kunigą Beną Audrių Martusevičių, geriau žinomą Beno Lyrio slapyvardžiu, kurį pasirinko pradėdamas savo kaip rašytojo kelią. Šiandien jis jau šešių knygų autorius, savo kūryba aktyviai besidalinantis ir socialiniuose tinkluose. Kun. Benas įsitikinęs, jog „pasauliui nereikia didelių mokytojų, reikia liudytojų, kurie būtų šalia“.

Kun. Benas Audrius Martusevičius (Benas Lyris) / Artur Politov nuotraukos

Emilija Karčevska pristato maldos ir ramybės sodą Verkiuose – Vilniaus Kalvarijas. Emilija džiaugiasi, jog žvelgiant tikinčiojo akimis turinį ir prasmę įgyja ne vien koplytėlės ar juose vaizduojami bibliniai epizodai, bet supanti aplinkos visuma.

Jonė Stonytė svarsto, ką reiškia pašaukimas į šventumą. Ji sako išmokusi šventumą suvokti ne kaip įpareigojančią naštą iš Dievo, bet kaip dovaną, kurios dėka galima įprasminti savo gyvenimą.

Jonė Stonytė (priekyje kairėje) Ateitininkų federacijos sąskrydyje Berčiūnuose, 2021 m. / Rido Damkevičiaus nuotrauka

Augminas Petronis rašo apie ugdymą, kurio nėra švietimo programose. Prisimindamas mokyklą, autorius ypatingai dėkoja mokytojams, kuriems rūpėdavo duoti daugiau, nei reikalauja biurokratiniai pedagogo pareigų aprašymai.

Vilniaus periferiją atrasti kviečia Albertas Kazlauskas – projekto „Gatvės gyvos“ įkūrėjas ir gidas, kurio teigimu, pažinti savo miestą ar kraštą, kuriame gyveni, yra kiekvieno piliečio pareiga. Kalbinamas Neringos Micutaitės, Albertas pasakoja apie didelio susidomėjimo sulaukusį savo projektą, sparčią miesto veido kaitą ir istorinės atminties saugojimo iššūkius.

Ekskursija po Karoliniškes / Andriaus Rasimavičiaus nuotrauka

Karolina Bagdonė primena poeto Jono Aisčio išsakytą mintį: „Mes turime dvi tėvynes: vieną Lietuvą, kitą Europą. Mums ir viena, ir antra lygiai sava, lygiai brangi“. Karolina mėgina atsakyti į klausimus, kas sudaro dviejų lygiaverčių tėvynių esmę ir kaip ji atsiskleidžia Jono Aisčio pokario poezijoje.

Romualdas Kriaučiūnas pasakoja apie Kolumbo riterius – 1882 m. įkurtą katalikišką vyrų organizaciją, šiandien pasaulyje turinčią apie du milijonus narių. Taip pat pristato šiemet šimto metų sukaktį minintį Kolumbo riterių žurnalą „Columbia“.

Laurynas Būda kalbina Vytautą V. Landsbergį, kuris dažniausiai atpažįstamas kaip vaikų rašytojas, kino režisierius ar dainuojamosios poezijos atlikėjas, tačiau šįkart pokalbis – apie organizuojamas kūrybines stovyklas vaikams bei paaugliams, pavadinimu „Dominyko atostogos“. V. V. Landsbergio manymu, „vaikuose visų pirma reikia ieškoti pranašumo savybių“.

Vytauto V. Landsbergio rengiamų vasaros stovyklų akimirkos / Gintaro Česonio nuotraukos

Linas Braukyla sako, jog visas studijų laikas yra intensyviausio savęs ieškojimo metas, kurį daugelis sieja su virpinančiomis naujovėmis ir daugybe neįvardintų lūkesčių, tačiau, pastebi Linas, dažniausiai tie lūkesčiai sužlunga. Tačiau autorius kviečia nenusiminti, nes galiausiai jie visi išpildomi net šaunesniu būdu, nei galima buvo pagalvoti.

Akimirkos iš apsilankymo pas bičiulį salezietį Italijoje / Vytauto Markūno SDB nuotraukos

Istorijos mokytojas Robertas Ramanauskas rašo apie 1941 m. Birželio sukilimą, kurį vadina neišmokta pamoka. Pasak jo, sukilimo klausimas išlieka gyvas, aktualus, skausmingas ir prieštaringas, tačiau jis linkęs sukilimo istoriją laikyti garbingu nepasiduodančios tautos simboliu.

Kanados lietuvių muziejaus-archyvo direktorė Danguolė Juozapavičiūtė-Breen rašo apie lietuviškojo paveldo saugojimą Kanadoje ir pristato savo atstovaujamą instituciją, kurios tikslas yra rinkti, saugoti ir eksponuoti medžiagą, atspindinčią Kanados lietuvių visuomenės gyvenimą.

Žurnale taip pat skelbiama Ateitininkų federacijos pirmininko Vyčio Turonio kalba, sakyta federacijos sąskrydyje Berčiūnuose, 2021 m. Vytis sako, jog ateitininkų misija yra kasdien kurti naują Lietuvą ir svarsto, kaip ją įgyvendinti kasdieniais darbais ir pasirinkimais.

„Ateities“ jaunoji bendradarbė Ugnė Kasparaitytė puikiai baigė dailės mokyklą ir nusprendė savo darbais bei mintimis apie kūrybos džiaugsmą pasidalinti su žurnalo skaitytojais. Naujausiame numeryje publikuotas jos redakcijai parašytas laiškas ir atsiųsti piešiniai.

Įdomaus skaitymo!

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.