Ateitis nr. 8, spalis

Pristatome 8-ąjį šių metų „Ateities“ numerį.

Žurnalas „Ateitis“ pradėtas leisti 1911 m. Tad, neskaičiuojant menkų pertrūkių jo leidyboje, šiemet minime 110 metų jubiliejų.

Tikimės, kad šio numerio tekstai persmelks vilties dvasia ir įkvėps pasigėrėjimo, džiaugsmo, šviesos pajautimą. Šviesos, kurios vis labiau imsime ilgėtis įsibėgėjant rudeniui.

„Ateities“ įsigijimo vietos: https://ateitieszurnalas.lt/zurnalas/ateities-platinimo-vietos/

Viršelyje – Martynas Barškėtis – išeivijos lietuvis, po mokyklos nusprendęs atlikti tarnybą JAV kariuomenėje, o 2020 m. atsiųstas į NATO misiją Lietuvoje. Goda Kotryna Jokubauskienė Martyną klausia apie misijos įspūdžius ir lietuvybės išsaugojimo svarbą išeivijoje.

Taip pat skaitykite Karolinos Sadauskaitės-Varnelės pokalbį su vyskupu Algirdu Jurevičiumi, kuris jau daugiau nei metus rūpinasi Telšių vyskupija. Tai pokalbis apie atradimus naujame krašte ir šiandieninius iššūkius tikinčiajam.

Ko klauso ir ką siūlo paklausyti skaitytojams kompozitorė Kristina Vasiliauskaitė? Šiuos ir daugelį kitų klausimų Rūtos Pilkytės tekste atsako kompozitorė, kurios naujausias kūrinys „Mišios Visų Šventųjų garbei“ pripažintas geriausiu Lietuvos liturginės muzikos kompozicijų konkurse.

Neringos Micutaitės tekste aktorius, režisierius Žilvinas Beniušis pasakoja apie šiuolaikinę klounadą ir juoko jėgą, taip pat pristato naujausią spektaklį.

Du jauni mokytojai – Guoda Kliučinskaitė ir Viltautas Butkevičius – svarsto apie mokytojo pašaukimą ir ugdymą, kaip meną. „Mokytojo darbas – norintiems ieškoti prasmės“, – apibendrina Guoda.

Kotryna Markūnaitė rašo apie tai, kodėl svarbu praktikuoti netobulumą: „Mano sudužusios viltys pasiekti tobulumą tampa galimybe sukurti kažką autentiško, kitoniško ir labai gražaus“.

Tremtinė Irena Saulutė Valaitytė-Špakauskienė sako: „Esu atspari piktiems žodžiams, tačiau mane jaudina gerumas“. 1941 m. kartu su mama ir broliu ji buvo ištremta į Altajaus kraštą, vėliau atsidūrė negyvenamoje saloje už Poliarinio rato, kur nuolat kaustė šaltis ir badas. Tremtinę kalbina Karolina Sadauskaitė-Varnelė.

Virginija Babonaitė-Paplauskienė skiria tekstą mokslininko, išradėjo, rašytojo Vytauto Prano Volerto atminimui. Šiemet minime šimtąsias jo gimimo metines.

Šiemet Vilniuje atidengta atminimo lenta, skirta Pasaulio tautų šviesuolei, visuomenės veikėjai, ateitininkei, Lietuvos Respublikos III Seimo narei Stefanijai Ladigienei. Apie tai rašo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Angelė Jakavonytė.

Žurnale, moksleiviams skirtoje rubrikoje „Jaunieji rašo“, pristatome tris rašinius: Mato Bandzevičiaus rašinį pavadinimu „Lietuva tapo didi, nes žmonės ją mylėjo“; Simonos Tamošiūnaitės rašinį „Ateitininkų pareigos bei principai tautiniame gyvenime pagal Stasį Šalkauskį“; Žemynos Lukoševičiūtės tekstą „Viskas, kas tik yra, yra iš meilės. Kelios mintys apie Lietuvą“.

Ateitininkijai skirtoje žurnalo skiltyje „Ateitininkai 2021“ rasite kelis organizacijos veiklą pristatančius tekstus: Liudvikos Streikutės pasidalinimą, kaip savanorystė, o vėliau ir darbas organizacijoje jai tapo tramplynu į ateitį; Ramunės Kubiliūtės mintis apie ateitininkų rengiamas „Studijų dienas“, kurias autorė vadina intelektualinėmis puotomis; Vaidoto A. Vaičaičio pristatymą apie neseniai įvykusį Sendraugių ateitininkų „Netradicinį savaitgalį“ Berčiūnuose.

Dėkojame visiems autoriams, bendradarbiams ir skaitytojams! Įdomaus skaitymo.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.