Ateitis Nr. 9, Lapkritis

Pristatome Jums naujausią žurnalo „Ateitis“ numerį. Šiame numeryje skaitytojų laukia publikacija, skirta poeto ir partizano Broniaus Krivicko 100-osioms gimimo metinėms. 

„Kas šautuvus valė, kas eilėraščius perrašinėjo”, – tokiais žodžiais apie poetą ir partizaną pradeda kalbėti literatūrologas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bibliotekos rankraštyno vedėjas, Broniaus Krivicko kūrybos tyrinėtojas ir jo raštų rengėjas Virginijus Gasiliūnas. Teksto autorius atskleidžia netikėtai susiklosčiusį, bet iki galo kūrybos pripildytą Krivicko gyvenimą. Bronius Krivickas – poetas, literatūros tyrinėtojas, vienas pokario partizanų vadų, žurnalo „Ateitis” redaktorius, paliko savo pėdsaką mūsų tautos atmintyje.

Naujausiame “Ateities” numeryje rasite ir Godos Kotrynos Užpelkytės interviu su ketvirtus metus tvariai gyvenančia mokytoja, Gailestingumo šventovės vargonininke Emilija Puskunigytė. „Taikau vienuolinio gyvenimo principą turėti kuo mažiau“, – sako pašnekovė ir primena, kad aplinka, kurioje gyvename, priklauso tik nuo mūsų pačių sąmoningumo.

 „Katalikiškumo“ rubrikoje Miglė Viselgaitė nagrinėja jauno žmogaus bažnyčioje temą. „Panorau, kad atsidurtumėte dėmesio centre, nes nešioju jus savo širdyje“, daugiau nei prieš dvejus metus laiške jaunimui rašė popiežius Pranciškus. Kaip popiežius ir patys tikintieji plėtoja šią temą, kokie klausimai kyla kalbant apie jaunimo pašaukimą, savo vietos suvokimą bei įvairius iššūkius, sužinosite naujausiame “Ateities” numeryje.

Jame taip pat rasite Igno Stanevičiaus parengtą pokalbį su kun. prelatu Stasiu Žiliu. Stasys Žilys – kunigas, ateitininkas sendraugis, archyvaras, menininkas, Romoje gyvenantis jau 60 metų. Šiuo interviu siekiama skaitytojus supažindinti su kun. Stasio Žilio veikla, dvasinės tarnystės ir kūrybinės veiklos derinimu, su darbu Vatikano archyvuose ir gyvenimu Romoje.

Be šių temų dar rasite interviu su kadenciją baigusiu Šiaurės Amerikos ateitininkų vadu Tomu Girniumi, susipažinsite su Nepriklausomybės kovų dalyvių prisiminimais, turėsite galimybę gilintis į menininkų ugdymo bei meno vartojimo ir daugelį kitų temų.
Atsisveikindami norime Jums priminti, kad dabar pats laikas užsiprenumeruoti “Ateitį” 2020 metams. Tai galima padaryti visuose Liettuvos pašto skyriuose, internetu post.lt ir ateitieszurnalas.lt

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.