Kultūra pulsuojantys Krokuvos mūrai

Tertio Millennio seminaras Krokuvoje – tai puiki galimybė susipažinti su pagrindinėmis Bažnyčios socialinio mokymo gairėmis, Šv. Jono Pauliaus II-ojo asmenybe ir patyrinėti istoriškai mums artimą ATR kultūros židinį. Seminaras kasmet vyksta jau tris dešimtmečius. Iš pradžių dvejojau leistis trims savaitėms į jau ne kartą lankytą Krokuvą, bet grįžęs supratau, jog tai buvo vienas geriausių gyvenimo sprendimų. Kambario langai žvelgė į Vavelį, kas valandą skambantys trimito garsai iš Šv. Marijos bazilikos bokšto nostalgiškai mintimis veikė tarsi retrospektyva, nukelianti į praeitį. Seminaro lektoriaus kun. Raymond de Souza žodžiais Krokuva – „miestas, kuriame įvyko dvidešimtas amžius“. Krikščioniškosios kultūros bastionas Rytų Europoje karo permainų ir okupacinių režimų virtinėje tapo erdve, kur vien pokario laikotarpiu buvo pradėta ar užbaigta trisdešimt beatifikacijos bylų – šventųjų, palaimintųjų bei Dievo tarnų, o miestas beveik nepaliestas visa naikinančių bombų. Norėdami pasvarstyti, ką visa tai reiškia XXI amžiuje, turime atsigręžti į Krokuvos istoriją. Joje matome, kad Krokuva išsiskiria trimis skirtingais, bet tarpusavyje susijusiais būdais: kaip lenkų tautinės tapatybės židinys, pasipriešinimo miestas ir pamaldumo Dievo Gailestingumui centras.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.