Ateitis Nr. 10, Gruodis

Paskutiniajame šių metų „Ateities“ numeryje žvilgsnį kreipiame šv. Kalėdų link ir apmąstome besibaigiančius metus. Šis laikotarpis savaime skatina išreikšti pagarbą ir dėkingumą tiems, su kuriais petys petin šiemet darbuotasi, kad kiekvienas iš dešimties numerių būtų pats pilniausias ir gražiausias – kad jam nieko netrūktų. 

Šio numerio temų kaleidoskopas taip pat apima išties įdomius akcentus. Goda Krukauskienė ir Paulius Saudargas tekste pavadinimu „Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Tikėjimas lengvino kalėjimo kryžių“ pasakoja S. Tamkevičiaus gyvenimo istoriją, kurioje buvo išties nelengvų laikotarpių. „Sovietinis saugumas turėjo net kelias priežastis mane suimti. Viena priežastis buvo pogrindžio leidinys „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“. Likviduoti kroniką jie laikė esminiu uždaviniu. Kita mano suėmimo priežastis buvo Katalikų komitetas“, – atskleidžia S. Tamkevičius. Tačiau pasipriešinimo sovietų okupaciniam režimui dalyvis, tikinčiųjų ir pilietinių teisių gynėjas, ne kartą sulaukęs tuometinio represinio mechanizmo dėmesio, pabrėžia, kad net ir sunkiausiose situacijose jam padėjo tikėjimas, lengvinęs išbandymų naštą. 

Dar viena tema, atskleidžianti sovietinės sistemos mechanizmą bei katalikišką pasipriešinimą jam – Igno Kriaučiūno parengtame interviu su kun. Robertu Grigu. Romantikas, nonkonformistas, idealistas ir patriotas – taip apie save kalba šis Užnemunės dzūkas, net ir spaudžiamas sovietinės sistemos sugebėjęs gyventi tiesoje. Tačiau dvasininkas šiame interviu kalba ne tik būtuoju lauku. „Manau, kad savo įsitikinimų nuoširdumu, ne vien tiktai krikščioniškų, bet ir kitokių, bei savo patriotiškumu dabartinė karta tikrai neatsilieka nuo ankstesnių kartų“, – optimistiškai į dabartinę šalies visuomenę žvelgia kun. R. Grigas. 

Naujausias „Ateities“ numeris paliečia ir šventumo temą. Autoriaus Vytauto Markūno teigimu, šventuosius dažnai įsivaizduojame kaip superherojus, kurie nuolat daro nepaprastus dalykus. Bet kartais užmirštame, kad pats didžiausias nepaprastumas yra kasdienis paprastų dalykų atlikimas 

Ignas Stanevičius skaitytojams pristato Lietuviškąją Romą. Rekomenduojame šį tekstą visiems, planuojantiems savo vizitą Romoje ar tiesiog norintiems sužinoti daugiau apie šį miestą. 

Be šių temų, naujausiame „Ateities“ numeryje rasite šeimyniškumo ir ekologijos skiltį, o katalikiškumo rubrikoje Guoda Kliučinskaitė skaitytojus supažindins su Viekšnių miestelyje veikiančiais ateitininkais, kurių entuziazmu negalima nesižavėti. Taip pat norime priminti, kad dabar pats laikas užsiprenumeruoti „Ateitį“ ar kitiems padovanoti „Ateities“ prenumeratą 2020 metams. O užsiprenumeruoti galima „Lietuvos pašto” skyriuose, taip pat internetu post.lt arba ateitieszurnalas.lt

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.