Trečiajame žurnalo „Ateitis“ numeryje – apie nerimo ir nežinomybės kupiną karantino laiką, kuriame nestinga ne tik išbandymų, bet ir naujų galimybių.
Brolis salezietis Vytautas Markūnas žurnale rašo apie koronavirusą, pasibeldusį ir į vienuolyno duris. Vytautas gyvena vienuolyne Turine, Šiaurės Italijoje, kur virusas smogė anksčiau ir stipriau nei daugelyje kitų Europos šalių. Pasak jo, saleziečiams karantinas sumaišė visas kortas – juk tai reiškė uždaryti jų prižiūrimas mokyklas, darželį, jaunimo ir dienos centrą, muzikos, šokių bei sporto būrelius, nutraukti pasiruošimą sakramentams. Platus kiemas, kuriame kasdien ūždavo virš 700 vaikų, staiga tapo tuščias. Tačiau Vytautas toje tuštumoje ir tyloje įžvelgia galimybę naujam santykiui su Dievu, ir sako: „Didelių išbandymų metu Dievas, kai Jis, atrodo, yra atsitolinęs, iš tiesų kalba dar aiškiau. Tai gali tapti malonės laiku, jei Jo šauksmas laimi prieš mano kurtumą.“
„Ateities“ bendradarbė Goda Malinauskaitė kalbina Gailestingumo šventovės ansamblio nares Gabiją ir Mildą Adamonytes, kurios ansamblio tikslą apibūdina taip: „Ieškome būdų, kaip savo muzika papildyti liturgiją.“ Senąją sakralinę muziką atliekančią vokalinę grupę ir šiandien galima išgirsti ten, kur viskas prasidėjo – Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovėje, nors ansamblis nebe pirmus metus plečia savo gerbėjų ratą, keliaudamas po Lietuvą ir pasaulį.
Karolina Sadauskaitė žurnale „Ateitis“ aprašo dvi neįprastas keliones karantino metu – vieną į ištuštėjusį Vilniaus senamiestį, kitą – po savo kambarį. Karolina primena, jog „mūsų kambariuose yra labai daug kelionės galimybių: knygose, filmuose esantys siužetai veda į jų erdvę ir laiką, vaikystės nuotraukų albumai – į atmintyje išlikusius gyvenimo etapus, baltas popieriaus lapas ir pieštukas primena mums apie dar vienos kūrybinės kelionės galimybę. Kiekvienas daiktas gali turėti istoriją, jame būtinai slypi kažkokia reikšmė“.
„Penki ateitininkų principai, pasėti mūsų širdyse dar vaikystėje, tiesiog natūraliai perauga į įsipareigojimus dirbti Dievui, tėvynei, savo šeimai ir aplinkiniams jau suaugus“, – pasakoja Briuselyje gyvenanti ir Europos Komisijoje dirbanti Jurgita Žemaitytė. Ateitininke tapusi dar besimokydama Kauno jėzuitų vidurinėje mokykloje, dabar Jurgita pati padeda kurtis naujai ateitininkų kuopai Belgijoje, ir apie savo gyvenimą sako: „Beveik nesistengdama gyvenu pagal ateitininkų principus“.
Popiežius Pranciškus vis labiau mus kviečia išeiti iš savo bažnyčios, eiti į periferijas. Šiais laikais nebeužtenka pasakyti – „Ateikite pas mus, ateikite į mūsų bažnyčią ir mes jums parodysime, į ką mes tikime“. Dabar daug svarbiau patiems tapti misionieriais, išeiti iš bažnyčios ir savo gyvenimu liudyti tikėjimą. Tokio tipo veiklą vykdo „Naujojo kelio“ bendruomenė, kurią savo tekste pristato Rebeka Petkauskaitė.
„Ateities“ bendradarbės Godos Kotrynos Užpelkytės akys šįkart užkliuvo už plonos knygelės pavadinimu „Jūs, manieji“ – tai Adelės Dirsytės laiškų rinkinys iš tremties Sibire. Goda Kotryna apžvelgia laiškus, tikėdamasi juose surasti realistišką Sibiro atvaizdą su ten ištremtų žmonių sunkiausiais patyrimais. Tačiau Adelė Dirsytė jį paišo visai kitokį, susitelkdama ne į kančią, bet į jos įveiką. Kaip savo tekste paaiškina Goda Kotryna Užpelkytė: „Kančios nebuvo stengtasi nuneigti ar sukąstais dantimis iškęsti, bet pirmiausia ją buvo stengtasi pakeisti, suteikiant jai prasmę.“
„Nežinau, koks būtų buvęs mano teatrinis kelias be lietuvybės“, – pasakoja JAV gyvenanti režisierė Audrė Budrytė Nakienė. Audrė yra gerai pažįstama ne tik Čikagos lietuvių bendruomenei, bet ir scenoje ją mačiusiems teatro mėgėjams – ar lietuvių renginyje Niujorke, ar teatro festivalyje Lietuvoje. Ji yra poezijos ir kitos kūrybos skaitovė lietuvių ir anglų kalbomis, spektaklių bei monospektaklių kūrėja ir atlikėja. Žurnale Audrė pasakoja apie savo gyvenimo ir kūrybos kelią.
Žurnalo „Ateitis“ balandžio mėnesio numerį kviečiame įsigyti svetainėje ateitieszurnalas.lt, skiltyje „Prenumerata“. Užtruksite vos minutę, o žurnalą kas mėnesį atsiųsime jums paštu.
Žurnalo „Ateitis“ balandžio mėnesio apžvalgą parengė redaktorius Vytautas Raškauskas