Gyvenimas studenčių bendruomenėje: išmokti būti tarp kitų

 Švenčiant sostinės gimtadienį dažnai girdėti epitetas „jaunas“ – veržlumo ir jaunystės jausmą, tikėtina, kad kuria į Vilnių studijuoti atvykstantys jaunuoliai. Namų paieška tampa aktualiu iššūkiu: nors daugelis atranda namus bendrabutyje, pas giminaičius, Vilniuje duris jaunuoliams atveria ir prie vienuolynų sukurti studentų namai.

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų vienuolija suburia studentes gyventi kartu studenčių namuose. Studentes globojanti ir jomis besirūpinanti sesuo Vincenta Slavėnaitė pasakoja, kad gyvenimas bendruomenėje yra paremtas savęs pažinimu, kito priėmimu, o per tai patiriamas ir Dievo artumas. Šiuose namuose gyvenanti studentė Teresė Bernatonytė ir anksčiau gyvenusi Eglė Raicevičiūtė dalijasi, kaip ši gyvenimo patirtis jas abi praturtino. 

Kaip kilo idėja studentes suburti gyventi kartu? Kaip „veikia“ šie studenčių namai?

Ses. Vincenta: Mūsų studenčių namai gyvuoja jau keturiolika metų. Vienuolijos steigėjas palaimintasis arkivyskupas Jurgis Matulaitis MIC seseris paragino, kad eitų ten, kur Dievui ir Bažnyčiai reikia. Tai nenubrėžė mums konkrečių veiklos ribų, todėl stengiamės būti atviros įvairiems žmonių poreikiams. Kiekvienais laikais jauni žmonės buvo ir yra jautrūs, jie ieško savęs ir Dievo valios. Norime būti kartu su jaunomis merginomis, joms padėti ieškoti, kartu melstis. Gera joms atverti namus, kuriuose jaustųsi kaip tikruose namuose, kur galėtų būti saugios, susirasti bendraminčių ir kartu ieškoti savęs ir Dievo.

Vienu metu studenčių namuose gali gyventi dvylika studijuojančių merginų (iki 25 metų amžiaus) ir jų globėja. Studenčių bendruomene rūpinasi dvi globėjos: viena iš jų yra vienuolyno paskirta sesuo, o kita – pasaulietė mergina arba moteris. Pastaroji ir gyvena kartu su studentėmis. Studentės gyvena atskirame name, kuriame turi bendrą virtuvę, skalbyklą, bendras erdves, kuriose susitinka bendruomenės vakarams, šventėms ar gali priimti savo svečius. Kambariuose jos gyvena po vieną, po dvi arba po tris. Su studentėmis gyvenanti globėja rūpinasi namų tvarka ir kad būtų laikomasi taisyklių. Ji daugiau bendrauja neformaliai su merginomis, stengdamasi įsiklausyti į jų poreikius, džiaugsmus ar sunkumus. Kita globėja, sesuo, taip pat stengiasi daugiau praleisti laiko su merginomis, susitinka su jomis asmeniškai, kartu su kita globėja rūpinasi namelio veikla, organizuoja bendruomenės vakarus, išvykas, studenčių savanorišką veiklą.

Tai tik straipsnio ištrauka. Visą svetainės turinį gali skaityti tik registruoti žurnalo prenumeratoriai. Norite skaityti visą straipsnį? Prisijunkite arba Užprenumeruokite el. žurnalo versiją

Susiję straipsniai

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.